Residencia Acolhedora Hotell
| Wi-Fi | Aktiviteter Vandring | Husdjur ej tillåtna Inga husdjur |
Det bekväma Residencia Acolhedora Hotell Porto Alegre, som erbjuder rundvandringar för aktiva gäster, ligger 7 km från Centro Cultural Usina do Gasômetro. Hotellet ligger i Porto Alegre och nära Jerusalems internationella kongresscenter, som ligger cirka 10 minuters bilresa bort.
Bland sevärdheterna som är belägna 3 km från detta bekväma hotell finns Beira-Rio stadion. Metropolitan-katedralen kan också hittas cirka 15 minuters bilresa från boendet. Residencia Acolhedora Hotell i Porto Alegre erbjuder tillgång till tågstationen Bus Central, belägen cirka 8 km bort.
Rummen har matplats och uteplats. De är inredda med vitrinskåp och skrivbord. Rummen på det här hotellet inkluderar vattenkokare, köksredskap och glas. Privata badrum ingår i rummen.
I området finns restauranger, såsom California Lanches, som ligger i närheten av Residencia Acolhedora Hotell.
- Lokala sevärdheter
- Paroquia Santa Cruz3,9 km
- Igreja Santa Luzia3,4 km
- Otto 2500 Shopping3,4 km
- Sindicato de Produtores Rurais de Porto Alegre3,2 km
- Paroquia Sao Jose da Vila Nova3,3 km
- Barra Sul Shopping Mall4 km
- Parque Gabriel Knijnik1,8 km
- Igreja do Evangelho Quadrangular3,6 km
- IASD Camaqua3,7 km
- Flygplatser
- Porto Alegre Flygplats15 km
- Tågstationer
- Bus Central Station8 km
Bekvämligheter på boendet
Beskrivning
- Helt rökfritt
- Wi-Fi
- Parkering
- VIP-incheckning/-utcheckning
- Inga husdjur
- 24-timmars säkerhet
- Omklädningsrum
- Nyckelåtkomst
Mat och drycker
- Gemensamt kök
- Elektrisk vattenkokare
- Torktumlare
- Köksgeråd
- Matplats utomhus
Aktiviteter och avkoppling
- Solterass
- Trädgård
- Grill faciliteter
- Fritids- och TV-Rum
- Vandring
Service
- Tvätt
- Utflykts-/biljettservice
På rummet
- Uteplats
- Terrass
- Trädgårdsmöbler
- Matbord
- Tvättmaskin
- Gratis toalettartiklar
- Parkettgolv
Hotellregler
Vanliga frågor
- ✈
Var ligger den närmaste flygplatsen till Residencia Acolhedora Hotell?
Mellan Porto Alegre flygplats och Residencia Acolhedora Hotell är det 15 km. - ❓
Finns det parkeringsplatser vid Residencia Acolhedora Hotell?
Residencia Acolhedora Hotell erbjuder parkering på plats gratis. - 🕗
Vilken tid checkar man ut på Residencia Acolhedora Hotell?
Gästerna på Residencia Acolhedora Hotell måste checka ut till 12:00. - 💵
Vad är priset för ett rum på hotellet?
Det genomsnittliga priset för ett rum i hotellet är 14$. För särskild information vänligen kontakta hotellets personal. - 🚪
Vilka rumstyper finns tillgängliga på gästhuset?
Gästhuset erbjuder Rum med King size-säng, Superior rum med Queen size-säng och Trebäddsrum att välja mellan.